جزئیات دانستنی زیبائی

لیپوماتیک چیست و چه تفاوتی با لیپوساکشن دارد؟

لیپوماتیک چیست و چه تفاوتی با لیپوساکشن دارد؟

لیپوماتیک و لیپوساکشن هر دو از جراحی های زیبایی محسوب می شوند و طرفداران زیادی پیدا کرده اند. در این مطلب به طور کامل تر این دو عمل را معرفی می کنیم.

 

لیپوماتیک و لیپوساکشن

لیپوساکشن Liposuction که نام های دیگر آن لیپوپلاستی، لیپکتومی یا لیپو است، نوعی جراحی زیبایی است که چربی های بدن را شکسته و از بدن خارج می کند. لیپوساکشن عموما در ناحیه شکم، ران ها، باسن، گردن، چانه و قسمت بالا و عقب بازوها و پشت ساق پاها استفاده می شود.

در زمان انجام لیپوساکشن چربی از طریق یک دستگاه تو خالی – کانولا – که زیر پوست قرار می گیرد از بدن خارج می شود. یک خلا قوی با فشار بالا در کانولا استفاده می شود. زمانی که لیپوساکشن برای بخش های خیلی کوچک استفاده می شود، بی حسی موضعی ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. 

لیپوساکشن یک روش برای کاهش وزن کلی نیست و درمانی برای چاقی محسوب نمی شود. به علاوه لیپوساکشن برای برطرف کردن سلولیت، فرورفتگی ها یا خطوط زخم استفاده نمی شود و هدف آن زیبایی است – در این روش بیمار تمایل به تغییر وضعیت بدن خود و تقویت آن را دارد. 

لیپوساکشن به طور دائم سلول های چربی را از بین برده و شکل بدن را تغییر می دهد. با این حال اگر فرد بعد از انجام عمل لیپوساکشن سبک زندگی سالمی نداشته باشد، خطر باقی ماندن سلول های چربی و رشد مجدد آنها زیاد خواهد شد.

 

لیپوساکشن دارای خطرات احتمالی است از جمله عفونت، بی حسی و جای زخم. اگر چربی زیادی از بدن خارج شود، فرورفتگی روی پوست باقی می ماند. لیپوماتیک Lipomatic یک تکنولوژی خاص است که ویبره یا لرزش مداوم ایجاد می کند. در روش لیپوماتیک جراح عمل را به یک روش راحت و بدون استفاده از نیروهای فیزیکی انجام می دهد، در حالیکه استفاده از نیروهای فیزیکی در روش لیپوساکشن طبیعی است. 

در روش لیپوماتیک Lipomatic حرکت در زمان انجام عمل همیشه با یک سرعت باقی می ماند و در نتیجه عمل کوتاه تر و دوره بهبود بهتر انجام می شود.لیپوماتیک مورد تایید FDA است. 

 

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک چیست و چه تفاوتی با لیپوساکشن دارد؟

لیپوماتیک یک دستگاه با هوای فشرده است که به یک کانولا متصل است و به طور خودکار 360 درجه می چرخد. کانولا دارای ارتعاش ثابتی است که سلول های چربی را بدون آسیب دیدن پوست و بافت های اطراف، به ذرات کوچک تبدیل می کند و فرایند برای بیماری راحت تر انجام می شود.

  • مزیت های لیپوماتیک به لیپوساکشن
  • کاهش کبودی روی پوست
  • به حداقل رساندن درد
  • بی خطر و موثر
  • دوره بهبود کمتر
  • توقف سریع دستگاه در صورتی که کانولا با بافت غیر چربی برخورد داشته باشد

 تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ

یادداشت های کاربران

نتیجه ای یافت نشد!

اگر سوال ، پیشنهاد ، انتقاد یا نظر خاصی درباره این مطلب دارید با ما و دیگران کاربران در میان بگذارید

بهتر است قبل از ارسال سوال خود در رابطه با این مطلب به بخش سوالات متداول سایت مراجعه کنید و در صورتی که جواب سوال خود را پیدا نکردید ، سوال خود را برای ما ارسال کنید