جزئیات دانستنی زیبائی

عوارض سولاریوم را خیلی جدی بگیرید!

عوارض سولاریوم را خیلی جدی بگیرید!

رﺋﯿﺲ اداره کارشناسی واردات تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با ابراز تاسف از اینکه بسیاری از مردم در برابر زیبایی، حاضر به از دست دادن سلامت خود هستند، عوارض جدی استفاده از دستگاه سولاریوم را تشریح نمود

دستگاه سولاریوم با پوست شما چه می کند

وی با ابراز تاسف از اینکه برنزه کردن به یکی از ملاک‌های زیبایی بین افراد جامعه به خصوص بانوان تبدیل شده است گفت: استفاده از دستگاه‌های سولاریوم،  یکی از راه‌های برنزه کننده بدن است که علی رغم قیمت‌ها و عوارض جدی آن، مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد.

جمال تولی ادامه داد: استفاده از دستگاه سولاریوم، به دلیل وارد ساختن مستقیم اشعه ماورای بنفش به بدن و افزایش احتمال ابتلا به سرطان پوست بویژه نوع خطرناک آن معروف به ملانوما، حتی برای یکبار هم خطرناک است.

 وی با تاکید بر اینکه با استفاده از سولاریوم، عملا برنزه شدن بی عوارض وجود ندارد عنوان کرد: متاسفانه در بسیاری موارد، فعل اول جمله عامیانه «بکش و خوشکلم کن»، دیگر ما به ازای بیرونی یافته و ماهیت چنین اقداماتی بصورت علمی زیر سوال است، چرا که ایجاد پیری زودرس، آسیب چشمی، تحریک و تاول زدن پوست، کاهش سطوح کلاژن و افزایش رنگدانه سازی پوست، بعنوان عوارض برنزه شدن با دستگاه سولاریوم، همواره در استفاده کنندگان از این دستگاه‌ها مشاهده می‌شود.

وی تصریح کرد: اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، استفاده از دستگاه های سولاریوم را ممنوع اعلام کرده است، کما اینکه در اینجا هم بصراحت اعلام می کنیم، دستگاههای مذکور، فاقد هرگونه مجوز جهت تولید، ورود و ترخیص بوده و تامین، نگهداشت، عرضه، مصرف و کاربری این اقلام جرم و قابل پیگیری می باشد.

 تولی با اشاره به اینکه معاونت درمان وزارت بهداشت هم، در صورت مشاهده این دستگاه در مراکز درمانی با آن برخورد می کند، عنوان داشت: سازمان بهداشت جهانی، به دلیل عوارض ناخوشایند سولاریوم، قوانینی برای کنترل این پدیده تعیین کرده و بصورت جدی درباره برنزه کردن پوست هشدار داده است.

 

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: farsnews.com

یادداشت های کاربران

نتیجه ای یافت نشد!

اگر سوال ، پیشنهاد ، انتقاد یا نظر خاصی درباره این مطلب دارید با ما و دیگران کاربران در میان بگذارید

بهتر است قبل از ارسال سوال خود در رابطه با این مطلب به بخش سوالات متداول سایت مراجعه کنید و در صورتی که جواب سوال خود را پیدا نکردید ، سوال خود را برای ما ارسال کنید